baner aktualnosci

punktLaboratoria przyszłości

30 sierpnia 2022 r.

logo-Laboratoria Przyszłosci poziom kolor

Nasza szkoła uczestniczy w programie Laboratoria Przyszłości. W ramach programu otrzymaliśmy wsparcie na zakup wyposażenia technicznego wspomagajacego kształtowanie i rozwijanie umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Kwota wsparcia to 60 000 zł.

W ramach programu zostały zakupione: drukarka 3D wraz z edytorem i biblioteką projektów, klocki do nauki programowania dla klas 1-3 i klas 4-8, mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami, stacja lutownicza z gorącym powietrzem, gimbal, oświetlenie do realizacji nagrań, aparat cyfrowy do robienia zdjęć i nagrywania filmów, statyw do aparatu i kamery, mikrofon kierunkowy, mikroporty z akcesoriami, długopisy 3D, wizualizer, mikroskopy, teleskop. 

Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany podczas lekcji, przede wszystkim informatyki, biologii, geografii, podczas kółek rozwijającyh zainteresowania uczniów, np. kółka programowania, przy realizacji treści z zakresu doradztwa zawodowego, jak też w czasie przygotowania i realizacji uroczystości szkolnych oraz innych przedsięwzięć scenicznych, takich jak przredstawienia, spektakle, festiwale oraz tworzenia dokumentacji zdjęciowej i filmowej z tych przedsięwzięć.

 Informacja o programie


8 listopada 2013 r. odbyła się wycieczka klas III gimnazjum. Celem wyjazdu było poznanie miejsc i ludzi związanych z Powstaniem Wielkopolskim.

W Mieszkowie odbyliśmy wędrówkę śladami gen. Stanisława Taczaka – pierwszego dowódcy zrywu powstańczego. Naszym przewodnikiem był Pan Wojciech Koterba – założyciel Mieszkowskiej Grupy Rekonstrukcyjnej Powstańców Wielkopolskich im. Gen. Stanisława Taczaka.

 

W Muzeum Regionalnym w Jarocinie uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej: „Udział mieszkańców Ziemi Jarocińskiej w Powstaniu Wielkopolskim – 1918-1919.”

Po jej zakończeniu – uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ekspozycją muzealną. Szczególną uwagę zwróciły eksponaty rodem z Nowego Miasta.

 

Wyjazd ten został zorganizowany w ramach realizowanego przez szkołę Programu Wychowawczego. Kolejne klasy trzecie gimnazjum będą miały także możliwość odbycia podobnej lekcji historii.