W poniedziałek 5 października 2015 roku uczniowie pierwszej, drugiej oraz trzeciej klasy nowomiejskiego technikum (wraz ze swoją polonistką panią Magdaleną Florczak) mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu autorskim z twórczynią książek dla młodzieży, panią Barbarą Ciwoniuk. Spod jej pióra wyszło wiele ciekawych (i nagradzanych) powieści dla nastolatków, między innymi Igor - powieść o codziennych trudnościach dyslektyka w rzeczywistości szkolnej. Barbara Ciwoniuk jest także autorką takich pozycji jak "Wakacje z gangsterem", "Ania", "Rokko" czy "Musisz to komuś powiedzieć". Jej utwory zyskują uznanie wśród krytyków oraz są chętnie czytane nie tylko przez nastolatków, ale i dorosłych.

spotkaautorskiebciwoniuk15

W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Mieście nad Wartą pisarka przybliżyła młodym czytelnikom tematykę i problematykę swych książek. W dużej mierze mówią one o nastolatkach i ich różnorakich problemach, ale również o dorastaniu, relacjach młodych ludzi z dorosłymi oraz trudnych doświadczeniach osób wkraczających w pełnoletniość. Młodzież słuchała z wielkim zainteresowaniem. Padały pytania dotyczące twórczości oraz pisarstwa jako rzemiosła. Pani Barbara Ciwoniuk niewątpliwie przyczyniła się do wzrostu zainteresowania literaturą o różnej tematyce wśród uczniów naszej szkoły.

Spotkanie z pisarką, na które zostaliśmy zaproszeni, zostało zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną w Nowym Mieście nad Wartą. Dziękujemy!

Tekst - Milena Piasecka (uczennica klasy trzeciej technikum)