plakat szczepienia

punktBoisko otwarte dla mieszkańców

boisko

Na terenie nowomiejskiej szkoły oddano do użytku nowe boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią. Z nowego obiektu można korzystać od poniedziałku do soboty w godz. od 1000 do 2000.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Gminy Nowe Miasto nad Wartą.

punktStypendia i nagrody

Do dnia 31 lipca br. można składać wnioski na uzyskanie świadczeń pomocy materialnej o charakterze motywacyjnym uczniom pobierającym naukę na terenie Gminy Nowe Miasto nad Wartą.

Szczegółowe informacje (w tym kryteria, jakie należy spełnić) znajdują się na stronie internetowej Gminy Nowe Miasto nad Wartą. Tutaj też dostępny jest wniosek o przyznanie stypendium.

Od pewnego już czasu uczniowie klas ekonomicznych Zespołu Szkół w Nowym Mieście n/Wartą biorą corocznie udział w Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo- Menedżerskich. Jest to ogólnopolska impreza o długoletniej już tradycji i uznanej randze. Zmagania turniejowe odbywają się już prawie dwadzieścia lat, a finaliści turnieju są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Zawody odbywają się w trzech etapach: szkolnym, okręgowym i centralnym.

Tegoroczna - XIX edycja Turnieju z tematem wiodącym „Zarządzanie marketingiem w przedsiębiorstwie” – zgromadziła na etapie szkolnym 2400 uczniów z 96 szkół ekonomicznych i handlowych z całego kraju. W ubiegłym tygodniu – w środę 5 marca – odbyły się zawody okręgowe, w których uczestniczyło 399 uczniów, wyłonionych w trakcie zawodów szkolnych.

W tym roku po raz pierwszy organizatorzy turnieju powierzyli obowiązki organizacji zawodów okręgowych Zespołowi Szkół w Nowym Mieście. Szkoła ta znalazła się zatem w gronie 17 miejsc, organizujących ten etap zawodów. Do rywalizacji w Nowym Mieście przystąpiło 10 zawodników - czterech wystawili gospodarze, również czterech uczniów miał ZSE w Ostrowie Wlkp. oraz dwóch uczniów CKZiU w Środzie Wlkp.

Mimo że Nowe Miasto jest najmniejszą miejscowością na tle innych miejsc zawodów okręgowych (np. Poznań, Warszawa), organizatorzy turnieju – powierzając szkole obowiązki organizatora – docenili dotychczasowe osiągnięcia jej uczniów i uznali zdolności organizacyjne do przeprowadzenia zawodów. Jest to niewątpliwie duże osiągnięcie szkoły w Nowym Mieście.

 Uczestnikom zawodów okręgowych w Nowym Mieście życzymy awansu do etapu finałowego.

 Opiekunem naszych uczniów i organizatorem zawodów okręgowych w Nowym Mieście nad Wartą była pani Bożena Jagielska.

Tekst - Bożena Jagielska (nauczyciel przedmiotów ekonomicznych)

TWiUHM114

TWiUHM514

TWiUHM314

TWiUHM414

Zdjęcia - Małgorzata Kuderska-Paszkiewicz