baner nabor bs 20-21

Dokumenty dla kandydatów do I klasy branżowej szkoły

Absolwenci szkół podstawowych!

Zapraszamy do składania dokumentów. Bezpieczna i nowoczesna szkoła czeka na Was.

Zamieszczone niżej dokumenty można wydrukować, wypełnić i przesłać drogą elektroniczną w postaci zdjęcia lub skanu na adres: szkola@zsnowemiasto.eu. W temacie wiadomości należy wpisać: Podanie do branżowej szkoły.

Dokumenty można też dostarczyć do szkoły: Nowe MIasto nad Wartą, ul Szkolna 1.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 693 300 871.

tort na 100 JP2

Od pewnego już czasu uczniowie klas ekonomicznych Zespołu Szkół w Nowym Mieście n/Wartą biorą corocznie udział w Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo- Menedżerskich. Jest to ogólnopolska impreza o długoletniej już tradycji i uznanej randze. Zmagania turniejowe odbywają się już prawie dwadzieścia lat, a finaliści turnieju są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Zawody odbywają się w trzech etapach: szkolnym, okręgowym i centralnym.

Tegoroczna - XIX edycja Turnieju z tematem wiodącym „Zarządzanie marketingiem w przedsiębiorstwie” – zgromadziła na etapie szkolnym 2400 uczniów z 96 szkół ekonomicznych i handlowych z całego kraju. W ubiegłym tygodniu – w środę 5 marca – odbyły się zawody okręgowe, w których uczestniczyło 399 uczniów, wyłonionych w trakcie zawodów szkolnych.

W tym roku po raz pierwszy organizatorzy turnieju powierzyli obowiązki organizacji zawodów okręgowych Zespołowi Szkół w Nowym Mieście. Szkoła ta znalazła się zatem w gronie 17 miejsc, organizujących ten etap zawodów. Do rywalizacji w Nowym Mieście przystąpiło 10 zawodników - czterech wystawili gospodarze, również czterech uczniów miał ZSE w Ostrowie Wlkp. oraz dwóch uczniów CKZiU w Środzie Wlkp.

Mimo że Nowe Miasto jest najmniejszą miejscowością na tle innych miejsc zawodów okręgowych (np. Poznań, Warszawa), organizatorzy turnieju – powierzając szkole obowiązki organizatora – docenili dotychczasowe osiągnięcia jej uczniów i uznali zdolności organizacyjne do przeprowadzenia zawodów. Jest to niewątpliwie duże osiągnięcie szkoły w Nowym Mieście.

 Uczestnikom zawodów okręgowych w Nowym Mieście życzymy awansu do etapu finałowego.

 Opiekunem naszych uczniów i organizatorem zawodów okręgowych w Nowym Mieście nad Wartą była pani Bożena Jagielska.

Tekst - Bożena Jagielska (nauczyciel przedmiotów ekonomicznych)

TWiUHM114

TWiUHM514

TWiUHM314

TWiUHM414

Zdjęcia - Małgorzata Kuderska-Paszkiewicz